Мер проїхався новим трамваєм PESA, партія яких надійшла до столиці наприкінці минулого року. Про це повідомляє прес-служба мера Києва Віталія Кличка.

Столична влада продовжує оновлювати рухомий склад громадського транспорту. Мер вирішив також проїхався на одному з нових трамваїв PESA, які курсуватимуть на Борщагівський лінії швидкісного трамвая.

Кличко нагадав, що за минулі роки столиця закупила майже 100 автобусів, понад 100 тролейбусів і 45 трамваїв. Наприкінці грудня Київ отримав чергову партію сучасних польських трамваїв PESA 5-го покоління зі 100% низькою підлогою, кондиціонерами та Wi-Fi. Більшість з них вже курсує на Борщагівській лінії швидкісного трамвая.

За його словами, в деяких районах міста потрібно перекласти трамвайні колії, щоб запустити нові сучасні трамваї.
- І цього року ми запланували перекласти колії на кількох маршрутах. Це - перший крок. А згодом весь громадський транспорт в Києві повинен відповідати сучасним вимогам, - додав Кличко.

Зокрема, цього року передбачена реконструкція трамвайної лінії на Подолі, на Лівому березі, реконструкція трамвайних переїздів. Мер зауважив, що саме після цього будуть закуповуватися нові трамваї.

Віталій Кличко також розказав, що нові трамваї PESA вже почали оформлювати портретами видатних українців, киян: Анни Київської, Ярослава Мудрого, Сержа Лифаря, Владислава Городецького, Казимира Малевича, Івана Фундуклея, Марії Заньковецької, Олександра Вертинського та інших. Крім того, в кожному трамваї встановлений відеоекран, на якому демонструватимуть короткий відеоролик про ту чи іншу видатну особистість.
- Це буде цікаво і корисно як киянам, так і туристам. Адже це - історія нашого міста, - підкреслив Київський міський голова.

Першими на маршрут вже виходять "Анна Київська" та "Ярослав Мудрий".

Кличко також оглянув відремонтовану і оновлену станцію лінії швидкісного трамвая «КПІ». Вже відремонтована і станція «Польова». Оновлення всіх станцій планують завершити до кінця весни цього року.